Molitvena skupina za duhovne poklice

V letu 2012 smo v naši župniji obnovili »molitveno skupino za duhovne poklice«. Zbiramo se vsak prvi četrtek v mesecu po sv. maši, ob izpostavljenem Svetem rešnjem telesu in molitvi za duhovne poklice. Duhovni vodja molitvene skupine je naš g. župnik Marjan Nemec.

Kot župnijski animator molitvene skupine za duhovne poklice vabim nove člane, da se nam pridružijo. Bog računa na vsakega od nas, da izpolni in prispeva svoj delček, da bi se uresničili božji načrti. Jezus stoji pred vrati našega srca in čaka, da ga povabite da vstopi.

Mene so močno nagovorile besede »raje govorite z Bogom, kot o Bogu«.

Vsi zbrani molimo kot ena družina in kličemo k Vsemogočnemu naj pošlje delavcev na svojo žetev!

Zalika Koren

Člani molitvene skupine za duhovne poklice:

1. Koren Zalika - animator
  2. Koren Štefan
  3. Kos Marija
  4. Krajnc Zvonka
  5. Krajnc Anton
  6. Donik Janez
  7. Mlakar Marija
  8. Čuček Marija
  9. Čuček Erna
  10. Potrč Anita
  11. Fras Avgusta
  12. Zavernik Jožefa

10. september, molitveni dan mariborske nadškofije za duhovne poklice na Ptujski gori
ki je potekal pod geslom "V družini je usmiljenje doma"

Danes je bila cerkev Ptujskogorske Matere Božje premajhna, da bi lahko sprejela vse vnete molivce za duhovne poklice, ki so priromali od blizu in daleč, da bi se udeležili srečanja, molitvene ure in svete maše, ki jo je daroval naš nadškof msr. Alojzij Cvikl.

Naša molitvena skupina se je danes s 7. člani z velikim veseljem pridružila tej veliki in goreči družini molivcev naše nadškofije.

Veliko veselje je bilo videti množico ministrantov in ministrantk, ki je bila deležna posebnega pozdrava in pozornosti g. nadškofa.

Bog daj, da bi naše molitve našle pot v srca mladih tudi iz naše župnije!

Zalika Koren

molitveni dan mariborske nadškofije